Blog

Jüt İp Ve Keçeden Bardak Altlığı

Gerekli malzemeler: Keçe, PVA yapıştırıcı veya silikon yapıştırıcı (silikon tabancası ve silikon çubuk) , cetvel, makas, jüt ip.

Çok şık bir tasarıma sahip bardak altlığı yapımı.

1. Şerit halinde keçe parçaları kesin. Şeritlerin genişliği bardak uçlarının yüksekliğini belirleyecektir.

2. Kestiğiniz keçe şeritleri sarmaya başlayın. Daha sıkı bir sarım için PVA yapıştırıcı kullanın.  Ayrıca, rulonun sıkıca çekilmesini sağlamanız gerekirse de, her bir keçe parçasını yalnızca başında ve sonunda silikon ile yapıştırabilirsiniz.

3. İstediğiniz genişlikte altlık ölçüsüne ulaşana kadar farklı renk ve uzunluklarda keçe kullanarak tercihinize göre sarmaya devam edin.

4. Keçe sarma işlemi bittikten sonra altlığın  dış kısmına jüt ipliğini sarın, sıkıca tutmak için başlangıçta ve sonunda bir miktar yapıştırıcı kullanın.

Yaka Çiçeği

Silikon çiçeklerden oluşan basit ama zarif bir yaka çiçeği yapımı.

Gerekli malzemeler: Silikon çiçekler, Kurdele ve/veya ip, Tel kesici makas, El işi teli, İğne, Silikon tabancası ve silikon çubuk.

1. Yaka çiçeğinde kullanacağınız silikon çiçekleri, yaprak ve dalları beğeninize göre bir araya getirin..

2. Onları sıkıca birleştirmek için el işi teli kullanın. Buketinizin parçalanmasını önlemek için teli sıkı ve düzgün tutun.

3. Çatlamayı önlemenin yanı sıra temiz, daha az hacimli bir görünüm elde etmek için, çiçeklerin sarkmış kısımlarını ve saplarını keserek kısaltın.

4. Çiçeklerin saplarını tel ile sarın. Sardığınız tellerin üzerini örtmek için ip veya resimdekine benzer şerit kullanın.  Şeridin gevşek olmasını ve telin herhangi birini göstermesini önlemek için sıkıca sarın. Şeridin ucunu yerinde tutmak için sıcak silikon kullanın. İsteğinize göre herhangi bir vurgu şeridi veya süsleme ekleyebilirsiniz.

5. Yaka çiçeğinin arkasına şerit veya ip üzerine iğneyi yapıştırarak tutturun.

 

 

Keçeden Zarf

Bir hediye veya hediye kartları sarmak için basit keçe zarfları yapımı.

Gerekli malzemeler:  Kalın keçe, Nakış ipliği, Küçük düğmeler, Makas, Dikiş iğnesi, Kağıt bir zarf.

1.  Kağıt bir zarfı yapıştığı kısımları açın. Açılmış altıgen bir zarf şablonu oluşacaktır. Bu şablonu kalın bir keçe tabakanın üzerine koyup aynı ölçüde makasla kesin.

2. Keçenin alt düz kenarını köşelerle eşleşecek şekilde katlayın ve Keçenin üst kapak kısmı hariç diğer kenarlarını dikin.

3. Keçe zarfın üst kapak ve alt gövdesine hizalama yaparak birer düğme dikin.  Düğmeleri bir arada tutmak için ipi uzun bırakın.

Kalp Şeritli Saç Tokası

03Her kıyafete uyacak basit, kişiselleştirilmiş saç tokası.

Malzemeler:  Silikon çubuk, Silikon tabancası, Metal toka, 6 mm grogren kurdele, Süsleme taşı.

1. Tokayı oluşturmak için saç tokanızın uzunluğunun 5 katına kadar grogren kurdele şerit kesin.

2. Grogren şeriti saç tokasının düz kenarına yapıştırın ve şerit başlangıç ​​noktasına gelene kadar şeriti tokanın etrafına sarın ve yapıştırın. Tokanız hazır.

3. Mavi kalp oluşturmak için İki grogren şerit parçasını 2,5 cm uzunluğunda kesin.

4. İki şeritin birer ucunu üst üste dikey olarak yapıştırın.

5. Kurdelenin arka parçasını katlayın ve üst ucunu alt ucun üstüne yapıştırın.

6. Kalan gevşek ucunu alın, ilk şerit tarafından oluşturulan halkaya bir kalp şekli oluşturacak şekilde orijinal noktanın hemen üstüne yapıştırın.

7. Oluşturulan mavi kalp şeklini tokanızın üstüne yapıştırın..

8. İstenilen şekilde taşlarla süsleyin.

Theme Settings